Віддана

Галицькі дівчата зненавиділи її з перших днів.

Вона – українка зі старовинного козацького шляхетського роду, уродженка Слобідської України!

Вона – Ольга Хоружинська, жінка найвідомішого галицького письменника Івана Франка. Талановита, освічена і багата, вона все своє життя присвятила Франку. Завдяки їй він відбувся як поет, як письменник, як особистість. Але все життя вона залишалася в тіні свого чоловіка.

Вибір Франка був не випадковий. Вона відповідала його ідеалу дружини – жінки «мислячої, розумної, чесної і переконаної». Але він не кохав її.
Він мав її за товаришку, за друга, за співробітника, але надихали його завжди інші жінки. Деякими з них він захоплювався. Він писав їм листи та мріяв про зустрічі. Вона це знала, постійно ревнувала, але продовжувала допомагати Франку в його справі.

Все життя Ольга Хоружинська залишалася відданою Франку та його ідеям. Завжди гордилась ним.

Через багато років їх донька Ганна скаже про свою матір: “Чи ж не вона була вірною помічницею-дружиною батька, чи ж не допомагала йому в його літературній праці? Поклавши нас, дітей, спати, вона ішла в його кімнату і там обговорювали, опрацьовували, плануючи нові видання. Скільки разів її ім’я містилось у виданнях, але й безіменна, вона жила життям тата, була його підтримкою, його порадницею”.Сестра Ольги Хоружинської — Антоніна, згадувала у своїх спогадах: «Вершка своєї слави Франко досяг не без допомоги своєї дружини, жінки дуже інтелігентної, яка постійно думала, щоби Франкові „вдома жилося добре“. Але в останню мить її життя поряд з нею не було ані коханого чоловіка, ані дітей, ані онуків. Вона померла на руках чужих людей. І довгий час залишалася невідомою справжня дата її смерті…

 

У зйомках фільма брали участь:

директор Телетеатру Ольга Волошина, заслужена артистка України Людмила Колосович, актор Академічного молодіжного театру “Камерна сцена” Юрій Мокрецов, Ольга Тихоненко

оператор Дмитро Пилипенко, звукорежисер Олексій Блажко, текст читав актор Академічного молодіжного театру “Камерна сцена” Юрій Титов, автор сценарія і режисер Наталія Огородня.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinmail
Просмотров: 32

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *