Віддана

Документальний фільм біографія. Фільм про дружину Івана Франко Ольгу Хоружинську. Тривалість 39 хв.

Анотація:

Галицькі дівчата зненавиділи її з перших днів.

Вона – українка зі старовинного козацького шляхетського роду, уродженка Слобідської України!

Вона – Ольга Хоружинська, жінка найвідомішого галицького письменника Івана Франка. Талановита, освічена і багата, вона все своє життя присвятила Франку. Завдяки їй він відбувся як поет, як письменник, як особистість. Але все життя вона залишалася в тіні свого чоловіка.

Вибір Франка був не випадковий. Вона відповідала його ідеалу дружини – жінки «мислячої, розумної, чесної і переконаної». Але він не кохав її.
Він мав її за товаришку, за друга, за співробітника, але надихали його завжди інші жінки. Деякими з них він захоплювався. Він писав їм листи та мріяв про зустрічі. Вона це знала, постійно ревнувала, але продовжувала допомагати Франку в його справі.

Все життя Ольга Хоружинська залишалася відданою Франку та його ідеям. Завжди гордилась ним.

Через багато років їх донька Ганна скаже про свою матір: “Чи ж не вона була вірною помічницею-дружиною батька, чи ж не допомагала йому в його літературній праці? Поклавши нас, дітей, спати, вона ішла в його кімнату і там обговорювали, опрацьовували, плануючи нові видання. Скільки разів її ім’я містилось у виданнях, але й безіменна, вона жила життям тата, була його підтримкою, його порадницею”.Сестра Ольги Хоружинської — Антоніна, згадувала у своїх спогадах: «Вершка своєї слави Франко досяг не без допомоги своєї дружини, жінки дуже інтелігентної, яка постійно думала, щоби Франкові „вдома жилося добре“. Але в останню мить її життя поряд з нею не було ані коханого чоловіка, ані дітей, ані онуків. Вона померла на руках чужих людей. І довгий час залишалася невідомою справжня дата її смерті…

Над фільмом працювали:

Наталія Огородня – автор, режисер

Дмитро Пилипенко – оператор, монтажер

Ігор Титов – розповідач

Олексій Блажко – звукорежисер

Ольга Тихоненко – в ролі Обльги Хоружинської

Юрій Мокрецов – в ролі Івана Франка

Ольга Волошина – диктор, директор фільму

Адміністративна група: Валерій Сосна, Володимир Бучинський, Маріна Комська, Катерина Волошина, Олександр Толстой

Поділитися
Просмотров: 64

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *