Історія Телетеатру

2002

Міський комунальний заклад культури “Дніпровський міський телевізійний театр” (або просто “Телетеатр”) створений у 2002 році рішенням Дніпропетровської міської ради та працює під керівництвом управління культури та мистецтв Дніпропетровської міської ради.

Директор та художній керівник Телетеатру – Ольга Волошина, лауреат театрального фестивалю “Січеславна”, двукратный лауреат кінофестивалю “Кінологос”, член Союза театральних діячів України, член Союза журналістів України.

2003

Главная цель Телетеатра состояла в создании нового типа фильмов, сплава театральной выразительности спектаклей и кинематографических средств. Для постановок фильмов привлекались актёры театров Днепропетровска и Днепродзержинска. Основные темы сценариев: реконструкция подвигов наших земляков, биографии выдающихся личностей днепропетровцев, талантливые современники, сказки и образовательные программы. Телетеатр производил художественные, документальные и образовательные фильмы. Характерные жанры фильмов Телетеатра – историческая реконструкция, сказка, биография, телеспектакль, документальное кино, мелодрама.

Створено фільм-казку “Сіверко” за оповіданням дніпропетровської письменниці Надії Тубальцевої.

2004

Творчим колективом за цей час створено повнометражні стрічки за участю народної артистки України Л. Вершиніної („Газетний роман”), заслуженої артистки України А. Пуліної („Ретроспектива в майбутнє?”, „Здраствуй, мамо”)

2006

У 2006 р. за підтримки Генерального консульства республіки Польща в Україні було створено відео фільм за п’єсою всесвітньо відомого Іоанна Павла II (Кароля Войтили) “Біля лавки ювеліра”, морально-етична складова якої є базовою для виховання духовної культури будь-якого громадянина, котрий поділяє християнські цінності. Фільм неодноразово було відзначено на всеукраїнських та міжнародних телевізійних фестивалях.

Телетеатр начинался как рядовая “домашняя” видеостудия, постепенно развиваясь в видеостудию с современной производственной базой и собственным зрительным залом. На видеопроизводстве оборудованы съёмочный зал, реквизиторская, монтажный комплекс, звукоцех и гостевая комната. Зрительный зал расчитан на 70 мест, оборудован сценой, экраном, звуком и сценическим освещением. Имеются гримёрки, гардероб, санузел и просторный вестибюль.

2007

У 2007-2008 рр. створено цілу низку телефільмів про почесних громадян міста Дніпропетровська, визволителів нашого міста, це В. Хоменко, Н. Сарана, Я. Штанєв, О. Потьомкін, І. Гордієнко, Г. Костромін, І. Яловий.

2009

Цикл фільмів про героїв Другої Світової війни, іменами яких названі вулиці Дніпропетровська, розширює знання (перш за все дітей шкільного віку) про подвиги наших земляків та допомагає патріотичному вихованню покоління, що підростає. Це фільми про генерала Ю. Пушкіна, льотчиків
П. Гусенко, М. Столярова, піхотинця М. Панікаху.

Окремою сторінкою у створенні фільмів просвітницько-патріотичного спрямування є фільми про наших славетних у всьому світі земляків: Д. Яворницького, О. Гончара, В. Підмогильного, О. Поля; фільми неодноразово відзначалися на міжнародних телефестивалях у м. Києві та Одесі.

Фільм за щоденниками та романом “Собор” О. Гончара “Велетень степів” отримав Гран-прі на Міжнародному телефестивалі в Куяльнику (2008 р.) та диплом Міністерства культури України на Міжнародному телефестивалі “Відкрий Україну” (м. Київ, 2009 р.).

Виконуючи завдання з морально-етичного виховання та підвищення культурного рівня наших громадян Телетеатром було створено фільми про життя і творчість Л. Українки, цикл програм “Про час та про себе” зі світочами українського та російського театрів: нар. арт. України Л. Вершиніної, засл. арт. України А. Пуліної.

До 70-річчя Дніпропетровського академічного симфонічного оркестру створено фільм “Гармонія всесвіту”, до 75-ої річниці Голодомору на Дніпропетровщині на замовлення управління культури та туризму облдержадміністрації – фільм “Чорна сповідь”.

2011

Серебряным призёром возвратился творческий коллектив “Днепропетровского городского телевизионного театра” с 3-го Международного кинофестиваля документальных фильмов “Кинологос”, который проходил с 26-го по 28-е августа 2011 года в Одессе.

2012

За часи відсутності власного приміщення телетеатр більше уваги приділяв створенню аудіовізуальної продукції та її показу в ЗСШ, ВУЗах та каналах ТБ. З 2012 р. у відремонтованому глядацькому залі театру (вул. Рогальова, 9) почалися здійснюватися театрально-візуальні та театральні проекти, що відповідає основній меті діяльності закладу згідно його Статуту. Так, побачила світ театральна вистава заслуженого діяча мистецтв України режисера В. Денисенко “Пат или Игра королей”, в якій задіяні провідні майстри сцени Дніпропетровського академічного театру російської драми ім. Горького, Л. Вороніна та актори Дніпропетровського молодіжного театру: Ю. Мокрецов та О. Максяков.

До календарних та професійних свят колективом театру проводяться заходи за певним сценарієм із залученням акторів дніпропетровських театрів, творчо обдарованої молоді, яка самостійно проторює свій шлях у мистецтві. Це Новий рік, Різдво, 8 Березня, День театру, Великдень, День Перемоги, Трійця, День Конституції, День незалежності України, День міста (у 2012 р. вперше організували біля пам’ятника О. Полю святкові концертні відео програми та показ фільму “О. Поль” для громадськості міста), День українського козацтва (Покрова), День визволення Дніпропетровська від німецько-фашистських загарбників, День інвалідів, День Св. Миколая. Усі ці заходи для громадян проводяться безкоштовно.

Фільм про О. Поля, першого почесного громадянина, розбудовника нашого краю, здобув Гран-Прі на Міжнародному телефестивалі “Кінологос-2012” (м. Одеса).

2013

У 2013 році Телетеатр створив фільм про нашого славетного земляка, Героя радянського Союзу, відомого під ім’ям Майор Вихор – Євгена Березняка. Влітку цей фільм було урочисто вручено в місті Києві самому Євгену Березняку. На Міжнародному фестивалі документального кіно “Кінологос-2013” в м. Одесі фільм отримав Гран Прі.

У 2013 році здійснено постановку вистави “Аз есмь тварь” за п’єсою В. Понізова.

Усі телевізійні, театральні та інші проекти Телетеатру, проекти культурно-мистецького спрямування, мають соціальну складову, оскільки спрямовані на просвітницьку, виховну діяльність серед громадян міста та України (трансляції на каналах “Культура”, “Рада”, “Всесвітня служба УТР”, які мають вихід на супутникову трансляцію іноземним державам – безкоштовні).

Фільми Театру визнані культурно-мистецькою елітою України, що підтверджено отриманими дипломами та призами міжнародних фестивалів “Відкрий Україну” (м. Київ), “Кіноголос” (м. Одеса), “Моє місто – моє життя”(м. Луцьк), “Дніпро-сінема” (м. Дніпропетровськ) і т. ін. – загалом більше 20 відзнак, серед яких 2 гран-прі, диплом Міністерства культури України, 2 срібні відзнаки.

2014

До 70-ї річниці з дня визволення м. Дніпропетровська від німецько-фашистських загарбників було створено фільм “Дніпропетровськ: окупація та визволення”, прем’єру якого відбулася в жовтні місяці у дні відзначення цієї дати. У 2014 році на Міжнародному телефестивалі «Кінологос» фільм отримав диплом «За збереження історичних цінностей».

У відео архіві закладу зберігаються фото та відеозаписи святкування Дня міста за останні 7 років та близько 100 фрагментів вистав театрів Дніпропетровська, Кривого Рогу, Запоріжжя, Дніпродзержинська, Павлограду, зйомки яких було здійснено при підготовці церемонії нагородження переможців на здобуття вищої театральної нагороди Придніпров’я “Січеславна”.

Творчо-адміністративною частиною театру ведеться велика робота з виховання в дітей потреби у здоровому способі життя. Фільми, в основу яких покладені життєві ситуації: “Скажи “ні” наркотикам та тютюнопалінню”, короткометражні фільми на кшталт “Єралашу” під назвою “Безпека життєдіяльності” та ігрова телепрограма на знання правил дорожнього руху “Світлофорчик”; “Чорнобиль – час останній”; “Афганістан, ти біль в моїй душі”– хронікально-документальна стрічка, створена на замовлення Спілки ветеранів Афганістану; “Урочище краси Таромське”.

За участю акторів Театру ім. Шевченка та Театру ім. М. Горького для дітей молодшого шкільного віку демонструвались телеказки “Сіверко” та “Елена Премудрая”, які мають величезну популярність серед дитячої аудиторії.

у 2014 році здійснено постановку вистави «Ночь святого Валентина» за п’єсою О. Марданя.

На сцені Телетеатру також знаходять підтримку в рамках театрально-художньої студії проекти молодих театральних діячів: до дня народження О.С.Пушкіна було створено моно виставу “Дар случайный, дар напрасный?”, дитячий театр під керівництвом досвідченого педагога М. Соколовської показав у 2014 році ряд нових театральних постановок за участю дорослих та дітей. Це вистави «Пеппі довгапанчоха», «Привіт почтальону», «Чорна курка», «Остров Солнца и Луны». Молодіжна група театрально-художньої студії театру здійснила постановку за творами Р. Бредбері “Чикагська безодня”, виставу «Санітаріум» за п`єсою Ф. Дюрренматта «Фізики» і т.ін. На базі телетеатру свою творчість оприлюднили: театр «Сучасна пантоміма» показав виставу «Я хочу жить», ляльковий театр «Скрипіріч» показав лялькову виставу «Жемчужинка», театр-студія «Даримена» показав виставу «Вторая смерть Жанны д`Арк».

Співпраця з клубом авторської пісні дала можливість організовувати концертні програми за участю авторів-виконавців, провести фестиваль авторської пісні “Червоні вітрила”.

2015

у 2015 році на сцені Телетеатру показується комедія «Обережно – жінки!» та казка «Вінні-Пух та його друзі».

Протягом 2015 року в Телетеатрі було проведено 22 творчі зустрічі з діячами культури України. Почесними гостями стали піаніст-віртуоз з Києва Майк Кауфман-Портніков (12 лютого), письменниця та перекладач Дзвінка Матіяш (26 березня), Шріла Бхакті Бібудха Бодхаян Махараджа, гуру ведичної культури з Індії (25-26 квітня), заслужений діяч мистецтв України Алла Мігай із народним артистом України Олександром Василенком (13-14 червня) та письменниця Ірен Роздобудько (21 червня).

На Міжнародному фестивалі документального кіно в м. Одеса фільм за твором К. Войтили «Біля лавки ювеліра» отримав відзнаку «За високе морально-етичне наповнення».

Протягом року тричі представники телетеатру взяли участь у мистецькій телепрограмі «Арт-зона» на обласному телебаченні, що значно розширило глядацька аудиторію Телетеатру та сприяло підняттю рейтингу заходів, що організував колектив.

Під час проведення Дня міста працівники телетеатру взяли участь в організації роботи театрального майданчика на Європейській площі.

Особливою подією було створення фільму «Музи Дніпра» про історію та сьогодення культурно-театрального простору нашого міста, презентація якого відбулася в грудні.

Телетеатр був співорганізатором дитячого фестивалю – «Казка 2015», фестивалю документального кіно «Кінологос – 2015».

В кінці театрального сезону 2014-2015 рр. відбулася прем’єра вистави за п’єсою А. Курейчика «Обережно – жінки!» (яка з успіхом йде уже в цьому театральному сезоні), а в листопаді – дитячої казки «Вінні Пух та його друзі».

Вистави Телетеатру взяли участь та стали дипломантами регіонального театрального фестивалю «Січеславна» та XVIІ Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії 2015» в м. Херсон.

Телетеатр разом із агенцією подій «Артполе» став співорганізатором та учасником акустичної майстерні для дітей «Велике Вухо», що працювала в рамках міжнародного фестивалю MitOst в місті Івано-Франківськ з 23 по 27 вересня. Партнерами проекту також стали Центр сучасного мистецтва Івано-Франківська, Світлиця Мулярова та студія звукозапису Frost Magnetic. Майстерня працювала над озвучуванням казки Дзвінки Матіяш «Велике Вухо». Пошуки тривали 4 дні, в проекті взяли участь діти з України, Польщі та Грузії. 26 вересня діти записали казку на студії Frost Magnetic.

Новорічні свята для дітей у дні зимових канікул були організовані спільними зусиллями театру та приватною студією «Квадра Плюс», під час яких було показано шоу-програму «Космическая одиссея звездочета Новогодкина» з просвітницькою метою ознайомлено дітей зі складом планетарної Системи Всесвіту.

В рамках творчих зустрічей щомісяця відбувалися концерти студентської молоді в «Музичній гостинній» під керівництвом кандидата мистецтвознавства А. Тулянцева.

Просмотров: 1067